СВЧ (струми високої частоти – гартування та термообробка)

Распечатать

СВЧ гартування від ТОВ «ПК» ТЕХНОЛИТ»

Металеві деталі, що працюють на тертя, кручення, вигин, тощо, повинні мати високу твердість, але таку властивість вони повинні мати тільки на поверхні, у центрі ж зайва твердість металу є небажаною. Для досягнення подібних властивостей у металу деталі піддають поверхневому гартуванню, при цьому загартовується лише зовнішній шар до певної температури, а потім деталь швидко охолоджується, і метал всередині деталі зберігає властивості, які були у нього на початку.

Гартування СВЧ (струми високої частоти) – ТОВ «ПК» ТЕХНОЛИТ» Гартування СВЧ (струми високої частоти) – ТОВ «ПК» ТЕХНОЛИТ»

Поверхневий шар деталі можна ефективно нагрівати струмами високої частоти (СВЧ). Така процедура надає металу високу механічну міцність відносно тертя й стирання, тому гартування поверхні за допомогою СВЧ є способом одним з найефективніших і таким, що відповідає вимогам сучасного масового виробництва та надає металу різні ступені твердості за допомогою термічної обробки.

СВЧ гартування відбувається наступним чином: деталь, яку потрібно загартувати, поміщають в електромагнітне поле всередині мідної трубки, яка зігнута за формою необхідної деталі, при цьому індукуються змінні струми високої частоти, вони (струми) відтісняються до поверхні деталі змінним магнітним струмом, виникає всередині. Оскільки індуковані струми мають на поверхні деталі, що нагрівається, дуже високу щільність, то відбувається швидке нагрівання поверхневого шару.

Гартування індукційне – СВЧ (струмами високої частоти) характеризується двома параметрами: глибиною та твердістю шару гартування деталі. Для отримання тонкого шару у деталі, яку загартовують, використовують індукційні нагрівачі (СВЧ установки) потужністю від 40 кВА до 160 кВА та частотою 20 - 40 кГц або 40 - 70 кГц. Якщо здійснюється гартування глибших шарів, то використовується діапазон частот 6 - 20 кГц.

Струми високої частоти застосовуються для гартування металу – ТОВ «ПК» ТЕХНОЛИТ»

Існують й інші способи гартування, але поверхневе гартування струмами високої частоти має ряд переваг:

  • висока твердість,
  • висока продуктивність,
  • будь-який рівень глибини гартування шару деталі,
  • відсутність окалини,
  • можливість гартування деталей будь-яких форм,
  • можливість впровадження повної автоматизації гартування.

Тому СВЧ гартування дуже добре зарекомендувало себе. Це економічний та високопродуктивний спосіб термообробки поверхонь металу, який забезпечує високу міцність та якість виробів, які було піддано обробці.Вгору